remote-desktop-manager-2.png

IT sektöründe çalışıyorsanız Windows sunuculara RDP, Linux sunuculara ssh, aktif cihazlara web arayüz veya ssh gibi farklı yöntemlerle bağlantı kurarız. pekçok sayıda sisteme pekçok farklı protokolden bağlanmamız gerektiği için bu bağlantıları yönetebileceğimiz uygulamalar ararız. mRemoteng bunlardan biridir. Ancak son pentest çalışmasında arkadaş benim mremoteng deki bilgilerimi bana clear text olarak gösterdiğinde yeni bir arayışa girdim ve Remote Desktop Manager ı buldum.  Ücretli ve ücretsiz versiyonları var. Ücretli versiyonda çok daha güzel fonksiyonlar da aktif ama bana göre ücretsiz versiyonda pekçok işi görüyor. Ayrıca Online hesap açıp bağlantı bilgilerinizi bulutta saklayabiliyorsunuz. Böylece farklı cihazlarda aynı hesabı kullanarak senkron sağlayabilirsiniz.

Bana göre mremoteng den daha başarılı ancak tek sıkıntısı vardı oda ilk açılışta yavaş açılıyordu. İkona tıklayıp çay alıp  geldiğimde açılmış oluyordu.Araştırmacı gazetecilik yaparak bununda çözümünü buldum.

Çözüm

Remote desktop Managerin çalışma exe sinin yanında birde config dosyası var. Bu config dosyasında küçük bir değişiklikle büyük bir sorunu çözmüş oluyoruz.

remote-desktop-manager-1
Config Dosyası

remotedesktopManagerFree.exe.config dosyasını Notepad ile açıyoruz ve içindeki

        <generatePublisherEvidence enabled="false"/>

satırını

        <generatePublisherEvidence enabled="true"/>

olarak değiştirip kaydediyoruz ve Remote Desktop Manager ı yeniden başlatıyoruz. aradaki hız farkını hissedeceksiniz.

Kaynak :

https://help.remotedesktopmanager.com/index.html?troubleshooting_appstartup.htm

Leave a Reply