Anasayfa » Microsoft » Windows Server » Active Directory » Bilgisayarın Active Directory Site Bilgisini Nasıl Öğrenebiliriz
Active Directory

Bilgisayarın Active Directory Site Bilgisini Nasıl Öğrenebiliriz

Merhaba,

Microsoft Active directory domain ortamında eğer birden fazla subnete sahip lokasyonlarınız varsa Active Directory Site yapısını kullanıyorsunuzdur. Böyle bir ortamda zaman zaman domaindeki bir bilgisayar hesabının hangi AD sitesinde yer aldığını bilmek öğrenmek isteyebilirsiniz. Örneğin hazırladığınız script AD sitesine göre işleve sahiptir ve test edeceğiniz bilgisayarın hangi AD sitesinde yer aldığını öğrenmek isteyebilirsiniz.

Bunun için domaindeki bir bilgisayarda Komut İstemi (cmd) tönetici olarak çalıştırıp aşağıdaki komutu kullaanbilirsiniz.

Buradaki sorgulanacakbilgisayaradı kısmı üzerinde çalıştığınız  bilgisayasar adı da olabilir, Domaindeki başka bir bilgisayarda. Aşağıdaki gibi çıktı alacaksınız.

C:\Users\onur.aydin\Pictures\bilgisayarin-active-directory-site-bilgisini-nasil-ogrenebiliriz\bilgisayarin-active-directory-site-bilgisini-nasil-ogrenebiliriz

Hakkında Onur AYDIN

Sitenin kurucusu. Evli ve bir kız babası. Özel bir şirkette Sistem ve Bulut Ekip Lideri olarak çalışıyor. 1981 de Bartın' da doğmuş ama artık Ankara' da yaşıyor.

İlginizi Çekebilir

prtg

PRTG İle Erişilemeyen Web Sitesi İçin Bakım Yapılıyor Sayfasına Otomatik Yönlendirme

Merhaba, bu yazımda teknik detaylara girmeden PRTG ile yapmakta fayda olacağını düşündüğüm bir fikri paylaşmak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Tema indir