tempmailbox

Bazen araştırma yaparken, bazen bir içeriğe erişmek isterken üyelik gerektiren sitelere rastlarız. Tam aradığımız içeriğe erişmek üzereyken birden “Lütfen önce kayıt olunuz” veya “Kayıt olmak için tıklayın” gibi ifadelerle karşılaşırız. Çoğu zaman da ücretsiz olur bu üyelikler. E hadi madem ücretsiz üye olayım dersiniz bu sefer Adın Soyadın, Doğum tarihin, e-posta adresin ne diye sorar. Tam kişisel e-posta adresini yazarken birden kendi kendine “Şimdi bunlar habire reklam maili gönderirler” dersin. Bazı siteler form doldurmanın sonunda e-posta adresinin geçerliliğini kontrol etmezler. Yani size doğrulama e-postası göndermezler. Böyle üyelik formlarında sorun yok. Yer yüzündeki binlerce kişinin yaptığı gibi e-posta adresine asd@asd.com yazar geçersiniz.

Ancak Üye olacağınız site e-posta doğrulaması yapıyorsa doğrulama linkini göndereceği geçerli bir e-posta adresine ihtiyacınız olacak. İşte tam bu anda geçici e-posta veren siteler imdadımıza yetişiyor.

Şöyleki, geçici e-posta sitesine girdiğinizde o an için size ürettiği e-posta adresinin posta kutusunun gelen kutusu açılıyor. Siz de üyelik formuna bu geçici adresi yazıyorsunuz ve doğrulama e-postası geldiğinde buradan adresi doğrulayabiliyorsunuz.

Örneğin www.chesstempo.com sitesine üye olmaya çalışalım. ChessTempo doğrulama e-postası gönderen sitelerden birisi.

gecici-e-posta-adresi-kullanmak
ChessTempo Üyelik Formu

Bu forma gerçek kişisel e-posta adresimi vermek istemiyorum. Bu nedenle benim ilk tercihim olan temp-mail.org a giriyorum.

http://www.temp-mail.org adresine girince direkt aşağıdaki gibi ekran geliyor.

gecici-e-posta-adresi-kullanmak
Geçici Posta Kutusu

Gördüğünüz gibi geçici e-posta kutusu adresim zisiguwid@sfamo.com şeklinde. ChessTempo sitesinde üyelik formunda bu adresi girip Submit tuşuna basıyorum.

Aşağıda göreceğiniz gibi ChessTempo dan doğrulama e-postam geldi.

gecici-e-posta-adresi-kullanmak
Gelen doğrulama e-postası

E-postanın içine girince doğrulama linkine ulaşabiliyorum.

gecici-e-posta-adresi-kullanmak
Gelen E-posta

Alternatif kullanabileceğiniz Google da ilk 5 sırada çıkan adresler şu şekilde.

  1. https://www.tempmailbox.net/
  2. https://www.guerrillamail.com/
  3. https://getnada.com/
  4. https://www.tempmailaddress.com/
  5. https://tempm.com/

Google arama sonuçlarına buradan ulaşabilirsiniz. Tüm sitelerde mantık benzer. Bu tarz sitelerden yani geçici e-posta adreslerinden siz yeni bir e-posta gönderemezsiniz. Sadece Geçici gelen kutunuza gelecek e-postaları okuyabilirsiniz.

Günün birinde kullan at mail hesabına ihtiyacınız olursa faydalı olacaktır.

Leave a Reply