Merhaba bu yazımda size bu blog sitemide üzerinde barındırdığım hosting firmam isimtescil.net ve jetpack eklentisini engellemeleri hakkında yazacağım. 12.10.2007 tarihinden itibaren isimtescil.net müşterisiyim. zaman içerisinde çok sayıda domain, hosting ve SSL sertifika ürünlerini kullandım. Yine bu ve bunun gibi wordpress sitemde WordPress in resmi eklentisi olan Jetpack eklentisini kullanmaktaydım. Taki birgün admin panelime girdiğimde Jetpack bağlantı hatası işe karşılaşıncaya kadar. Hata ile karşılaştığımda sorunun benim jetpack eklenti ayarlarımdan kaynaklanabileceğini düşünerek eklentiyi kaldırıp yeniden yükledim ancak yine hata alıyordum. Bunun üzerine hosting firmam olan isimtescil.net e destek kaydı açtım. Destek ekibi ile yazışmamı aşağıda bulabilirsiniz. Az önce bu konuyu araştırırken farklı bir kişinin benzer şikayetini sikayetvar.com a yazdığını gördüm. Bakalım sonumuz ne olacak?

 

 

Kullanıcı ve Tarih İçerik
Onur AYDIN
(astronur@astronur.com)
28.11.2016 00:21:42
Merhaba,
www.astronur.com wordpres admşn panelinden jetpack i bağlama işlemi esnasında aşağıdak hatayı alıyorum.
gereğinin yapılmasını rica ederim.
Jetpack, WordPress.com ile iletişim kuramadı: register_http_request_failed. Bu genellikle, web sunucunuzda bir şeylerin yanlış yapılandırıldığı anlamına gelir.
cURL error 28: Operation timed out after 15002 milliseconds with 0 bytes receivedMarka Adı : none
Cem Güneş
28.11.2016 00:22:56
Merhaba Onur Bey,

Sunucu departmanının almış olduğu karar doğrultusunda wordpres jetpack eklentisi kapatılmıştır. İlgili eklentinin kurulumunu sağlayamazsınız.

Bol trafikli günler dileriz,
Cem GÜNEŞ | Hosting Destek Ekibi

Onur AYDIN
(astronur@astronur.com)
28.11.2016 00:30:29
sunucu departmanının almış olduğu kararın gerekçesi nedir? Ayrıca hosting satın alacak müşteriye ödeme ekranı öncesinde hostinginize wordpress kurarsanız jetpack kullanamazsınız diyormusunuz?
Cem Güneş
28.11.2016 00:32:55
Merhaba Onur Bey,

Sunucu yapılandırmasını kaynaklarını ve yapısal averajları olumsuz olarak etkilemesinden dolayı bu karar alınmıştır. Ayrıca sunucu üzerinde güvenlik açığı yarattığından dolayı bu karar alınmıştır.

Bol trafikli günler dileriz,
Cem GÜNEŞ | Hosting Destek Ekibi

Onur AYDIN
(astronur@astronur.com)
28.11.2016 00:36:24
satınalmadan önce bu kuralınızı bilseydim satınalmazdım hostingi. ayrıca sanki sunucu üzerindeki X müşterisinin kullandığı X yazılımlarında hiç mi güvenlik açığı yok? kimbilir kaç müşteriniz joomla nın 1.x versiyonundadır halen. benim jetpack i kullanmam gerekiyor. bu konuda Nasil bir çözüm üretebilirsiniz?
Cem Güneş
28.11.2016 00:37:42
Merhaba Onur Bey,

wordpres jetpack eklentisini ancak tarafımızda vds sanal sunucu üzerinde kullanabilirsiniz. Paylaşımlı hosting paketleri üzerinde kullanımını sağlayamazsınız.

Bol trafikli günler dileriz,
Cem GÜNEŞ | Hosting Destek Ekibi

 

Leave a Reply