Anasayfa » Microsoft » Windows Server » Active Directory » Default Domain Policy ve Default Domain Controllers Policy Nasıl Resetlenir?
reset-default-domain-policy
dcgpofix komutu

Default Domain Policy ve Default Domain Controllers Policy Nasıl Resetlenir?

Active Directory altyapısını kurduktan sonra GPO leri düzenlerken tüm domaine uygulayacağımız policy leri genellikle Default Domain Policy içinden uygularız. Nasıl olsa tüm domaine uygulanıyor diye. Ancak gerek microsoftun önerisi gerekse nelerin sonradan sizler tarafından uygulandığını ayırt etmek için gibi sebeplerden ötürü tüm domaine uygulayacağınız policy leri ayrı bir GPO ile uygulamakta fayda var.

Fakat bu güne kadar Default Domain Policy içini doldurduysanız ve ilk kurulduğu zamana geri döndürmek istiyorsanız aşağıdaki komutu yönetici olarak çalıştırabilirsiniz.

Önemli

Yalnız bu komut Hem Default Domain Policy hemde Default Domain Controllers Policy nin her ikisini de sıfırlayacaktır. Bu nedenle bu 2 policy yi işlemden önce yedeklemenizde fayda var.

Kullanmanız gereken komut aşağıdadır. Komutu girdikten sonra eminseniz Y ile onaylamanız gerekmektedir.

reset-default-domain-policy
dcgpofix komutu

 

Hakkında Onur AYDIN

Sitenin kurucusu. Evli ve bir kız babası. Özel bir şirkette Sistem ve Bulut Ekip Lideri olarak çalışıyor. 1981 de Bartın' da doğmuş ama artık Ankara' da yaşıyor.

İlginizi Çekebilir

group-policy-object-gpo-ile-yerel-kullanici-hesabi-olusturma-4

Group Policy Object (GPO) İle Yerel Kullanıcı Hesabı Oluşturma Scripti

Çeşitli nedenlerle tüm istemci bilgisayarlarda kullanmak üzere bir yerel kullanıcı hesabına ihtiyacımız olabilir. İstemci bilgisayar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Tema indir