Anasayfa » Microsoft » Windows Server » SCCM » SCCM Client Kurulum Raporu
Microsoft SCCM

SCCM Client Kurulum Raporu

Yapınızda Microsoft System Center Ailesinin güçlü ürünü olan SCCM ile clientleri yönetmek için SCCM in kendi client yazılımını kurmanız gerekmektedir. Kurulum için farklı yöntemler kullanılabilir. GPO ile, Script ile, 3.party yazılım ile v.b. Yönteminiz ne olursa olsun SCCM Client yazılımının ağınızdaki bilgisayarlara yüklenip yüklenmediği, yüklendiyse ne zaman yüklenmiş gibi bilgilere gün gelir ihtiyacınız olabilir.

Bu ihtiyacınız için SCCM Konsolda ilk kurulumla beraber gelen Raporların içinde aşağıda gösterdiğim raporu kullanabilirsiniz. Resmi net görmek için üzerine tıklayınız.

SCCM-Client-Kurulum-Raporu-2

4. adım listede ekrana sığmadığı için görünmüyor, 3. adımdaki Report bölümünde aşağılara indiğinizde “Site – Client Information” altında bulunan “Client deployment success report” satırına sağ tıklayıp raporu çalıştırın.

Aşağıdaki gibi bir sonuç çıkacak.

SCCM-Client-Kurulum-Raporu-
SCCM-Client-Kurulum-Raporu

Bu raporda Computer Name, Client Version, Deployment Start Time, Deployment End Time gibi bilgileri görebilirsiniz.

Ayrıca SCCM ile ilgili daha geniş içeriğe erişmek için

Sertaç Topal – Nereye Ulaşmak İstiyorsanız Beraber Gidelim

bloğunu takip etmenizi öneririm.

Hakkında Onur AYDIN

Onur AYDIN
Sitenin kurucusu ve tek yazarıdır. Evli ve bir kız babasıdır. Özel bir şirkette Sistem ve Network Uzmanı olarak çalışıyor. 1981 de Bartın' da doğmuş ama artık Ankara' da yaşıyor.

İlginizi Çekebilir

pardus-logo

Adım Adım Pardus 17.2 Server Kurulumu

Daha önce Adım Adım Pardus 17.2 Kurulumu isimli yazıda Pardusun nasıl kurulacağını ekran görüntüleri ile yazmıştım. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir