Home » Microsoft » Windows Client » Firefox Browser Group Policy Object (GPO) ile Yönetmek
Firefox Policy

Firefox Browser Group Policy Object (GPO) ile Yönetmek

Merhaba, ne zaman yayınlandı bilmiyorum ancak Mozilla firefox için GPO template lerini yayınlamış. Bu template dosyalarını Group Policy Object (GPO) Administrative Templates Eklenmesi Nasıl Yapılır? yazımda gösterdiğim gibi Policy Central Store yüklediğiniz takdirde Firefox browserların ihtiyaç duyulan pek çok ayarını yönetebilmeye başlıyorsunuz. Firefox browserın yaygın kullanılan bir browser olduğunu düşünürsek faydalı bir GPO template. En çok da Firefox u windows sertifika deposunu kullanmaya zorlama seçeneği benim hoşuma gitti. Yoksaki bildiğiniz gibi firefox normalde kendi sertifika bilgilerini cert8.db isimli bir dosyada tutuyor.

Firefox Administrative Template indirmek için https://support.mozilla.org/tr/kb/customizing-firefox-using-group-policy adresindeki https://github.com/mozilla/policy-templates/releases linkini kullanabilirsiniz.

About Onur AYDIN

Sitenin kurucusu. Evli ve bir kız babası. Özel bir şirkette Sistem ve Bulut Ekip Lideri olarak çalışıyor. 1981 de Bartın' da doğmuş ama artık Ankara' da yaşıyor.

Check Also

group-policy-object-gpo-item-level-targeting-kullanimi-20

Group Policy Object (GPO) Item Level Targeting Kullanımı

Active Directory ortamımızda istemci bilgisayarları yönetmek için Group Policy Object (GPO) nun gücünü kullanırız. GPO …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.