Anasayfa » Microsoft » Windows Client » Firefox Browser Group Policy Object (GPO) ile Yönetmek
Firefox Policy

Firefox Browser Group Policy Object (GPO) ile Yönetmek

Merhaba, ne zaman yayınlandı bilmiyorum ancak Mozilla firefox için GPO template lerini yayınlamış. Bu template dosyalarını Group Policy Object (GPO) Administrative Templates Eklenmesi Nasıl Yapılır? yazımda gösterdiğim gibi Policy Central Store yüklediğiniz takdirde Firefox browserların ihtiyaç duyulan pek çok ayarını yönetebilmeye başlıyorsunuz. Firefox browserın yaygın kullanılan bir browser olduğunu düşünürsek faydalı bir GPO template. En çok da Firefox u windows sertifika deposunu kullanmaya zorlama seçeneği benim hoşuma gitti. Yoksaki bildiğiniz gibi firefox normalde kendi sertifika bilgilerini cert8.db isimli bir dosyada tutuyor.

Firefox Administrative Template indirmek için https://support.mozilla.org/tr/kb/customizing-firefox-using-group-policy adresindeki https://github.com/mozilla/policy-templates/releases linkini kullanabilirsiniz.

Hakkında Onur AYDIN

Onur AYDIN
Sitenin kurucusu. Evli ve bir kız babasıdır. Kamuda Bilişim Uzmanı olarak çalışıyor. 1981 de Bartın' da doğmuş ama artık Ankara' da yaşıyor.

İlginizi Çekebilir

reset-default-domain-policy

Default Domain Policy ve Default Domain Controllers Policy Nasıl Resetlenir?

Active Directory altyapısını kurduktan sonra GPO leri düzenlerken tüm domaine uygulayacağımız policy leri genellikle Default …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Tema indir