EN SON BUNU YAZDIM

Etiket Arşivi: hata

.NET Framework 3.5 yükleme hatası: 0x800F0906, 0x800F081F, 0x800F0907

Merhaba, Windows 8.1, Windows 8, Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2 işletim sistemlerine .NET Framework yüklerken hata alabilirsiniz.  Bu durumda kurulumu işletim sistemi kurulum medyasından offline olarak yapabilirsiniz. bunun için PowerShell konsolunda aşağıdaki komutları çalıştırın. <sürücü> kısmını kendi sisteminizdeki CDROM sürücü harfi ile değiştirin. Windows 8 ve Windows 8.1 için Komut Dism /online /enable-feature /featurename:NetFx3 /All /Source:<sürücü>:\sources\sxs /LimitAccess Örnek ... Devamını Oku »

XP de Vsphere Client 5.5 The underlying connection was closed Hatası ve Çözümü

XP de Vsphere Client 5.5 Çalışmıyorsa Doğru Yerdesiniz

Merhaba, Vmware ESX hostlarınızı 5.5 e upgrade ettikten sonra artık Vsphere client in de 5.5 versiyonunu kullanmanız gerekiyor. Bunun için http://vmware_esx_ip  ye girip vsphere client kurulum dosyasını indirebilirsiniz. Buraya kadar her şey güzel ancak Eğer 32 Bit XP kullanıyorsanız Vsphere clienti kurduktan sonra ESX hostunuza bağlanmaya çalıştığınızda aşağıdaki hatayı alabilirsiniz. Hata : An unknown connection error occurred. (The Client could ... Devamını Oku »

Uzak Masaüstü Bağlantı Problemi ve Çözümü

Microsoft Active Directory ortamında bir sunucu yada cliente Uzak Masaüstü Bağlantısı ile bağlanmak istiyorsunuz. Hedef makinede Uzak Masaüstü Bağlantısı açık, bağlanmaya çalıştığınız kullanıcının yetkisi var, firewall da da sorun yok ancak bağlanmak istediğinizde şifreyi doğrularken size yeniden şifre sorma ekranı geliyorsa hedef bilgisayarın tarih ve saatini kontrol edin. Active Directory ortamında bazen farklı sebeplerden bilgisayarların tarih saat ayarları bozulabiliyor. Böyle ... Devamını Oku »