EN SON BUNU YAZDIM

Etiket Arşivi: client

Spotify Linux Client “unable to initialize the storage of temporary files” hatası ve çözümü

Merhaba, Spotify Linux uygulamasını aşağıdaki linkte Spotify tarafından anlatılan yöntemle kurabilirsiniz. Spotify for Linux Ancak burada anlatılan yöntemi terminalde çalıştırırken eğer root kullanıcısında olursanız /home/username/.cache/spotify dizininin sahibi root kullanıcısı olduğu için ve siz Unity Menüsünden masaüstü kullanıcınızla spotify ı açmak istediğinizde “unable to initialize the storage of temporary files” hatasını alacaksınız. Bu hatayı aşmak için isterseniz /home/username/.cache/spotify dizinin sahibi ve grubunu ... Devamını Oku »

XP de Vsphere Client 5.5 The underlying connection was closed Hatası ve Çözümü

XP de Vsphere Client 5.5 Çalışmıyorsa Doğru Yerdesiniz

Merhaba, Vmware ESX hostlarınızı 5.5 e upgrade ettikten sonra artık Vsphere client in de 5.5 versiyonunu kullanmanız gerekiyor. Bunun için http://vmware_esx_ip  ye girip vsphere client kurulum dosyasını indirebilirsiniz. Buraya kadar her şey güzel ancak Eğer 32 Bit XP kullanıyorsanız Vsphere clienti kurduktan sonra ESX hostunuza bağlanmaya çalıştığınızda aşağıdaki hatayı alabilirsiniz. Hata : An unknown connection error occurred. (The Client could ... Devamını Oku »

vSphere Client Bağlantı Geçmişinin Temizlenmesi

vSphere client ile host yada vcentera bir kez bağlandıktan sonra aşağıdaki gibi her bağlandığımız sunucu adı listelenir. Çeşitli ihtiyaçdan ötürü bu listenin temizlenmesine ihtiyacınız olabilir. Böyle bir durumda HKEY_CURRENT_USER\Software\VMware\VMware Infrastructure Client\Preferences altında bulunan “Recent connections” String Value nin içini temizlemeniz gerekmektedir. Devamını Oku »

VMware Vsphere Client Annotations

add-custom-attribute

Standart VMware vSphere Client kurulumundan sonra “Annotations” bölümünde sadece “Notes” seçeneği vardır. Bu bölüme sanal sunucunuzla ilgili notlarınızı yazabilirsiniz. Bu bölüme yeni açıklama seçenekleri ekleyebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz. “Annotations” bölümündeki “Edit” yazısını tıklayın. Açılan pencerede “Add” butonuna basın. Burada Type “Virtual Machine” seçerseniz bu attribute sadece ilgili sanal sunucu için geçerli olacaktır. “Global” seçeneğini seçerseniz tüm sanal sunucularınıza ... Devamını Oku »