Home » Microsoft » Avast aswMonFlt.sys ve Mavi Ekran Hatası
bşuescreen

Avast aswMonFlt.sys ve Mavi Ekran Hatası

Geçen gün başımdan geçen Server 2008 R2 mavi ekran hatası hakkındaki deneyimimi paylaşmak istiyorum. Bir uygulama sunucumuzda mavi ekran hatası vardı ve hatanın anlaşılan kısmında aswMonFlt.sys ile ilgili bir hatadan bahsediyordu. İnternette araştırınca bu sys dosyasının birkaç gün önce sunucuya kurduğum Avast for File Server isimli antivirüs yazılımına ait olduğunu öğrendim.

Yaşanan problemde sunucu açılıyor ve açılınca hiç işlem yapmazsak 30 sn kadar açık kalıp hemen yine mavi ekrana geçiyordu. Bazen bu süre biraz daha uzun olabiliyordu ve tam windows servislerine girip avast servisini disable edebilecek gibi oluyorduk ama bu sefer de “Access Denied” hatası veriyordu. En son yeniden başladıktan sonra masaüstünde bulunan kurulum dosyasını yeniden çalıştırdım. Kurulum başarıyla yapıldı ve sunucuyu yeniden başlattım. sunucu açıldığında artık avast servisini disbale edebiliyordum. Önce disable yapıp daha sonra da sunucudan avastı kaldırdım. sunucuyu son kez yeniden başlatıım ve artık mavi ekran hatasını almadım.

About Onur AYDIN

Sitenin kurucusu. Evli ve bir kız babası. Özel bir şirkette Sistem ve Bulut Ekip Lideri olarak çalışıyor. 1981 de Bartın' da doğmuş ama artık Ankara' da yaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.