Anasayfa » Microsoft » Windows Server » Active Directory » Active Directory Tüm Kullanıcıların Company ve Department Attribute Değerini Otomatik Doldurmak
Active Directory

Active Directory Tüm Kullanıcıların Company ve Department Attribute Değerini Otomatik Doldurmak

Active Directory de tüm kullanıcıların Company attribute değerini doldurmak gibi bir ihtiyacınız var ise aşağıdaki scripti kullanabilirsiniz. Hatta görev zamanlayıcıya zamanlayarak da yeni açılan kullanıcılar içinde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Bu script tüm domainde (searchbase kısmında herhangi bir OU belirtmediğim için, siz belirtebilirsiniz) Company attribute değeri “Astronur Uzay Ajansı” olmayan kullanıcıları çekerek Company Attribute değerini “Astronur Uzay Ajansı” olarak güncelleyecek.

Departman bilgileri için ne yapabilirim?

Burada Scripti şu şekilde biçimlendirerek her Departman için Departman bilgisini de güncelletebilirsiniz. Bunun için her satırda farklı bir filter ve searchbase OU kullanmalısınız. Ben 2 tane örnekledim siz aşağıya doğru uzatabilirsiniz.

Kullanıcılar farklı bir departmana geçtiğinde siz OU sunu değiştirirsiniz ve sonrasını script halleder.

 

Hakkında Onur AYDIN

Onur AYDIN
Sitenin kurucusu ve tek yazarıdır. Evli ve bir kız babasıdır. Özel bir şirkette Sistem ve Network Uzmanı olarak çalışıyor. 1981 de Bartın' da doğmuş ama artık Ankara' da yaşıyor.

İlginizi Çekebilir

Active-Directory-Yeni-Attribute-Oznitelik-Ekleme-Nasil-Yapilir

Active Directory Yeni Attribute/Öznitelik Ekleme Nasıl Yapılır?

Active Directory yapısında yeni bir kullanıcı tanımlayacağınız zaman varsayılan ve ihtiyacınızı karşılayacak pek çok alan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir